Uudised

Jokerit – SKILL PERFORMANCE TRAINING – Sports specific training in the core

TekstHeikki Tanner

PiltJokerit

KHL meeskonna Jokerit’e üks neljandik hooajast on seljataga ja üldfüüsilise ettevalmistuse treener Hero Mali keskendub meeskonna maksimaalse võimsuse säilitamisele ning mängurütmi taastumise kiirendamisele. Meeskond peab püsima tervikliku ja funktsionaalsena.

SKILLMILL kuntosalilaite

Jokerit hoiab hetkel KHL Läänedivisjonis kolmandat kohta. Mali sõnul on hooaeg alanud hästi tänu tugevale meeskonnale ja võidetud kohtumistele. Hero Mali saabumisega on meeskonnas keskendutud kardio- ja plahvatuslikkuse üheaegsele treenimisele. Maksimaalse võimsuse säilitamine põhineb närvisüsteemi ärritusel, mida mängijad kasutavad igapäevaselt oma treeningul.

SKILLBIKE kuntopyörä


– Vigastused on professionaalses spordis igapäevased, nii et üldfüüsilise treeningu tasakaalustamiseks on oluline hoida tasakaalu töö ja puhkuse vahel. Meeskonnaliikmete erinevus nii füüsise, jõu kui ka kardiovõimetes esitab väljakutseid meeskonna füüsilise ettevalmistuse ühtlustamiseks, tunnistab Mali.

Teine tegur, millega tuleb arvestada, on see, et erinevate nädalate treening varieerub vastavalt, kas tegemist on kodu- või külalismänguga, ütleb Mali. Need, kes mängivad palju, tasakaalustavad oma koormust kergema jõusaalitreeninguga.

 

Technogym Medicine Ball

Jokerit ja Technogym koostöö algas 1,5 aastat tagasi, kui Jokerit esindusmeeskonna jõusaal sisustati Technogymi SKILL LINE, Pure Strength ja Selection Med tooteliinidel põhinevate lahendustega. Eesmärk oli luua keskkond, kus on võimalik läbi viia jäähokile omasel liikumisel  põhinevat treeningut.

Jokerit’el on kindel arusaam, milliste lahenduste abil treenimine on abiks jää erinevatel osadel. Technogym SKILL LINE tootesarja seadmetega SKILLRUN ja SKILMILL treenitakse plahvatuslikku jõudu otse ning kaare peal uisutamiseks ja samuti  maksimaalse jõu suurendamist. Kui treenitakse vastupidavust pikaajalisel aeroobsel sooritusel, on kasutusel SKILLROW ja SKILLBIKE. SKILLTOOLS on optimaalne jõu säilitamiseks, koordinatsiooniharjutusteks, liikuvuseks ja taastumiseks.

Technogym SKILL LINE lahendused mängivad suurt rolli Jokerit’e füüsilise ettevalmistuse treeningul ning võimaldavad alaspetsiifilist treeningut ja arengut täiesti uuel viisil. Jätkame Jokerit’e füüsilist ettevalmistust kogu KHL hooaja vältel.

Jokerit sports specific lajinomainen harjoittelu